Чи мають право посадові особи органів ДПС використовувати факсиміле у податковому повідомленні-рішенні, податковій вимозі, наказі та направленні на проведення перевірки?

Відповідь ДПСУ: Ні.

Порядок направлення органами ДПСУ податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій затверджено наказом ДПАУ від 22.12.2010 р. №985, зареєстрованим у Мін’юсті 30.12.2010 р. за №1440/18735, а Порядок направлення органами Державної податкової служби податкових вимог платникам податків затверджено наказом ДПАУ від 24.12.2012 р. №1037.


Згідно з п. 59.3 ст. 59 ПКУ податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання та повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов’язання, права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов’язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які згідно із законодавством можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

З огляду на наведене інших вимог щодо оформлення податкових повідомлень та податкових вимог, ніж передбачені у статтях 58 – 59 ПКУ і Порядках №985 та №1037, не встановлено.

Направлення на проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника податкового органу або його заступника, скріпленого печаткою органу ДПС відповідно до вимог п. 81.1 ст. 81 ПКУ.

Крім того, пунктом 59 Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою КМУ від 30.11.2011 р. №1242, встановлено, що факсимільне відтворення підпису посадової особи на організаційно-розпорядчих, фінансових, бухгалтерських документах за допомогою механічного або іншого копіювання не допускається.

Наказ ДПСУ від 22.11.2012 р. №1047

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *