Чи передбачена відповідальність за несвоєчасну сплату авансового внеску з єдиного податку ФОП – платником ЄП у 2012 році?

Відповідь ДПСУ: Так.

При цьому ДПСУ визнає, що чітко визначеного поняття «повнота сплати сум єдиного податку» ані ПКУ, ні іншим податковим законодавством не передбачено, але його приписами розмежовується поняття: своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплата (наприклад, пп. 75.1.2 ст. 75 ПКУ).


За результатами аналізу приписів ПКУ під своєчасною сплатою податківці розуміють сплату узгодженої суми грошового (податкового) зобов’язання та/або авансових внесків з відповідних податків. У статті 31 ПКУ закріплено загальне поняття строку сплати та несвоєчасної сплати податку. Також строки сплати податкового зобов’язання встановлюються у ст. 57 ПКУ.

З огляду на наведене під поняттям «повна сплата» законодавець розуміє сплату податку у повному обсязі (ст. 38 Кодексу) – тобто стовідсоткову сплату. Отже, за несвоєчасну сплату (непереказування) фізичною особою – платником єдиного податку, визначеною пп. 1 і 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ, авансових внесків з єдиного податку застосовується відповідальність, передбачена ст. 122 ПКУ, повідомляє сайт Перевірки.

Узагальнююча податкова консультація з питань забезпечення єдиного підходу до застосування штрафних санкцій, затверджена наказом ДПСУ від 22.11.2012 р. №1046

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *