Який строк слід розуміти під поняттям «протягом року» при застосуванні штрафних (фінансових санкцій) згідно з положеннями Кодексу, у тому числі і п. 120.1 ст. 120?

Статтею 120 Кодексу передбачено, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, податкових декларацій (розрахунків) передбачає накладення штрафу у розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

 

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, караються штрафом у розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання, повідомляє сайт Перевірки.

 

Тобто повторним порушенням, за яке передбачено штраф у розмірі 1020 гривень згідно із п. 120.1 ст. 120 Кодексу, буде несвоєчасне подання податкової декларації (розрахунку) платником податків незалежно від виду податку, за яке до нього протягом року вже було застосовано штраф за неподання (несвоєчасне подання) податкової декларації (розрахунку) та у період до одного року (до 365 або 366 днів – для високосного року) винесено податкове повідомлення-рішення.

Отже, стаття 120 Кодексу не пов’язує термін «календарний рік» з можливістю застосування повторного штрафу.

При повній або частковій відсутності норм, які регулюють певні суспільні відносини, можна застосовувати аналогію закону, тобто вирішення справи або окремого юридичного питання на основі правової норми, що може поширюватися на схожі випадки.

Застосування аналогії забороняється, якщо вона прямо заборонена законом чи якщо закон пов’язує настання юридичних наслідків з наявністю конкретних норм.

Згідно зі ст. 35 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) обставиною, що обтяжує відповідальність за адміністративне правопорушення, є повторне протягом року вчинення однорідного правопорушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню; вчинення правопорушення особою, яка раніше вчинила злочин.

Статтею 39 КУпАП встановлено: якщо особа, піддана адміністративному стягненню, протягом року з дня закінчення виконання стягнення не вчинила нового адміністративного правопорушення, то вона вважається такою, що не була піддана адміністративному стягненню.

Отже, для визначення повторності правопорушення відповідно до частини другої п. 120.1 ст. 120 Кодексу відлік 365 днів (для високосного року – 366 днів) починається з дати винесення органом Державної податкової служби податкового повідомлення-рішення.

Витяг з узагальнюючої податкової консультації, затвердженої наказом ДПСУ від 06.07.2012 р. №592

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *