Скільки фіскали можуть надсилати запитів?

Як зазначає фіскальна служба, кількість запитів, які можуть бути надіслані контролюючими органами платнику податків, не обмежена.

Підстави для надсилання запитів зазначені у п. 73.3 Податкового кодексу та у п. 12 Порядку періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 р. №1245*.

Платники податків та інші суб’єкти інформаційних відносин зобов’язані подавати інформацію, визначену в запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту (якщо інше не передбачено ПКУ).

Водночас платник податків звільняється від обов’язку надавати відповідь на запит тільки у разі, коли запит складено з порушенням вимог, викладених в абзацах 1 та 2 п. 73.3 ПКУ, пунктах 9 і 10 Порядку. Інші підстави для звільнення від цього обов’язку ПКУ та Порядком не встановлені.

* Пункт 12 Порядку періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 р. №1245:

«12. Письмовий запит про подання інформації надсилається суб’єкту інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з таких підстав:

– виявлення за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку, фактів, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби;

– виникнення потреби у визначенні рівня звичайних цін на товари (роботи, послуги) під час проведення перевірок;

– виявлення недостовірності даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків;

– подання щодо платника податків скарги про ненадання таким платником податків податкової накладної покупцю або про порушення правил заповнення податкової накладної;

– проведення зустрічної звірки;

– в інших випадках, визначених Податковим кодексом України».

Лист ДФСУ від 19.12.2014 р. № 9081/6/99-99-10-03-02-16

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *