У приватних підприємств та підприємців не може бути службових відряджень?!

Радянський Союз в Україні ще живий! У пункті 1 розділу I Інструкції про службові відрядження у межах України та за кордон (із змінами та доповненнями), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 р. №59, визначено, що службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади, підприємства, установи та організації, що повністю або частково утримується (фінансується) за бюджетні кошти, на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв’язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства).

При буквальному тлумаченні приватників позбавлено витрат при відрядженнях і дозволено їх лише бюджетникам. Навіть державні підприємства без бюджетного фінансування їх не матимуть.

А також запроваджено для приватного бізнесу додатковий податок. Адже, як встановлено пп. 268.2.2 ст. 268 Податкового кодексу, не можуть бути платниками туристичного збору, зокрема, особи, які прибули у відрядження. Отже, всі відряджені від приватних підприємств та приватних підприємців є платниками туристичного збору?!

Віталій Мосейчук, автор Книги маразмів

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *