ВР удосконалює захист профдіяльності журналістів

1photo16 червня 2015 р. Верховна Рада прийняла у першому читанні Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення захисту професійної діяльності журналістів)»
Законом пропонується викласти в новій редакції частину 2 статті 163 Кримінального кодексу України «Порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер», передбачивши кримінальну відповідальність за вказані діяння, вчинені щодо журналіста.
Законом також пропонується викласти в новій редакції статтю 171 ККУ «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів», згідно з якою умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, а так само незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими журналіст користується у зв’язку зі своєю професійною діяльністю, караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
Переслідування журналіста у зв’язку з його професійною діяльністю, за критику, здійснюване службовою особою або групою осіб за попередньою змовою, карається штрафом від 200 до 500 н.м.д.г. або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.
Статтю 171 ККУ доповнено Приміткою, яка містить визначення професійної діяльності журналіста:
«Примітка. Під професійною діяльністю журналіста у цій статті слід розуміти систематичну діяльність особи, пов’язану із збиранням одержанням, створенням, поширенням, зберіганням або іншим використанням інформації з метою її поширення на невизначене коло осіб через друковані засоби масової інформації, телерадіоорганізації, інформаційні агентства, мережу Інтернет. Статус журналіста та/або його належність до засобу масової інформації підтверджується редакційним або службовим посвідченням чи іншим документом, виданим засобом масової інформації, його редакцією або професійною чи творчою спілкою журналістів».
Законопроект зареєстровано за №1630.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *