До 1 серпня фізособа зобов’язана сплатити суму податкового зобов’язання згідно наданої декларації

12602З початку року жителі Луганської області подали до органів фіскальної служби 14,8 тис. декларацій про майновий стан та доходи, отримані в 2014 році. Загальна сума задекларованого доходу склала 360 млн. грн. Сума податку на доходи фізичних осіб, самостійно визначених громадянами до сплати у держбюджет, становить 12 млн. грн.
Що стосується сплати податкового зобов’язання, зазначеного в декларації, то платники згідно з нормами Податкового кодексу України повинні це зробити до 1 серпня 2015 року.
Нагадаємо, згідно з п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств, рентної плати протягом строків, визначених Кодексом, то він притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Підпунктом 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Кодексу передбачено, що після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
При нарахуванні суми грошового зобов’язання контролюючими органами нарахування пені розпочинається: від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні.
Пеня, визначена п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Кодексу, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п. 129.4 ст. 129 Кодексу).
За інформацією прес-служби ГУ ДФС у Луганській області

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *